Inhóf Tímea iskolavédőnő
VIMSZ Védőnői Szolgálat
8400 Ajka, Semmelweis u. 1.
Tel: 0620/5154733

A Fekete-Vörösmarty 6.b osztálya 2024.04.28-án Veszprémben, a XXXIII. Weöres Sándor
Országos Gyermekszínjátszó Találkozó vármegyei fordulóján ezüst minősítést szerzett.
A rendezvény az AGÓRA Kulturális Központ, a Pannon Színitanoda és a Magyar
Drámapedagógiai Társaság szervezésében valósult meg. Vasárnap reggel 9-kor gyülekezett
az AGÓRÁBAN a nyolc résztvevő csoport. Az előadások sokszínűek voltak: Lázár Ervin, Örkény
István, Berg Judit és népmesei szövegek feldolgozásait is láttunk. A mi lelkes 6.-osaink egy
indiai népmese feldolgozásával indultak a megmérettetésen. A Bolond király című színdarab
eredetileg iskolai gálaműsorra készült Komáromi Sándor tanár úr rendezésében. Külön
érdeme az osztálynak, hogy ők voltak az egyedüliek, akik iskolai osztályként neveztek, és a
felkészülésük a heti 1 tanórás színház és dráma tantárgy keretében történt.
A zsűri az értékelésében elmondta, szinte csodának tartja, hogy egy 45 perces órából ezt
sikerült kihozni, és hogy fantasztikusan együtt voltak a gyerekek. Nagyon jó karaktereket
hoztak, és külön dicséret illeti a közös éneklésüket.

Bolond király

🇭🇺 Csodálatos Magyarország 🇭🇺

Fantasztikus időutazásra hívunk benneteket Magyarország jelenébe, múltjába és jövőjébe. A 21. század lehetővé teszi a magyar embereknek, hogy könnyedén túllépjenek hazájuk határain az Európai únió megerősödése és az online világ térhódítása által.

Emellett azonban nagyon fontosnak tartjuk, hogy a magyar diákoknak alapos és pontos ismeretei legyenek hazájukról.

Képzeletbeli utazásra invitálunk benneteket, amelyen az ország építészeti, kulturális és természeti nevezetességei mellett olyan érdekességekkel is megismerkedhettek, mint a hungarikumok, vagy a legízletesebb magyar gasztronómiai fogások.

👉 Részletek és jelentkezés:

sport plakát2

⚽ Mindent a sportról 🏆

Új egyfordulós projektversenyünk központi témája a sport. Már egészen kis kortól kulcsszerepet játszik a sport a kiegyensúlyozott élet megteremtésében.

Ezért fontos, hogy a gyerekek megismerkedjenek a sportban rejlő lehetőségekkel. Feladatainkon keresztül különböző sportágakat, híres sportolókat és olimpikonokat mutatunk be, valamint érdekes sporttal kapcsolatos rekordokat.

Kalandozunk a harcművészet és küzdősportok világába, valamint visszatekintünk néhány érdekességre az olimpiákkal kapcsolatban.

👉 Részletek és jelentkezés:

sport plakát

álláshelyhirdetésekjpg