A Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium
szavaló – és szépolvasó verseny iskolai fordulójának eredményei (felső tagozat, gimnázium):
SZAVALÓVERSENY
5 - 6. évfolyam
I. Keller Dorka, 5.b (felkészítette: Csordás Gyöngyi)
II. Preininger Ákos, 5.d ((felkészítette: Farkas Andrea)
III. Zsigmond Márk, 5.e (felkészítette: Stumpf Mariann)
7 - 8. évfolyam
I. Nagy Ármin, 8.b (felkészítette: Stumpf Mariann)
II. Forintos Kitti, 8.c (felkészítette: Stumpf Mariann)
III. Kálmán Emma Léna, 7.b (felkészítette: Stumpf Mariann)
Gimnázium
I. Bakos Olivér, 11.g (felkészítette: Csordás Gyöngyi)
II. Krápicz Kata, 10.g (felkészítette: Csordás Gyöngyi)
III. Kurdi Mátyás, 10.g (felkészítette: Csordás Gyöngyi)
SZÉPOLVASÓ VERSENY
5 – 6. évfolyam
I. Szabó-Kovács Júlia, 5.e (felkészítette: Stumpf Mariann)
I. Katona Eszter, 6.b (felkészítette: Polgár Judit)
II. Szekeres Adél, 6.d (felkészítette: Polgár Judit)
III. Nagy Benedek Gábor, 5.d (felkészítette: Farkas Andrea)
7 – 8. évfolyam
I. Samu Flóra, 7.b (felkészítette: Stumpf Mariann)
II. Tomor Nimród, 7.b (felkészítette: Stumpf Mariann)
Gimnázium
I.Molnár Kíra, 11.g (felkészítette: Csordás Gyöngyi)
II. Tóth Tamara, 11.g (felkészítette: Csordás Gyöngyi)
Gratulálunk!

kép 2024 02 06 100017470

bisziboszik

Kedves Szülők és Diákok!

Kérjük támogassák Király Zoltán Tanár urat az év testnevelője cím elnyerésében.
Szavazataikat az alábbi oldalon adhatják le.
KÖSZÖNJÜK

K&H Mozdulj! - az év tesitanára játék

origo

Elkezdődtek a Fekete-Vörösmartyban az Érettségi vizsgák.

Köszönjük a Pápai Tankerületi Központ támogatását!

erettsegi

A Fekete-Vörösmarty 6.b osztálya 2024.04.28-án Veszprémben, a XXXIII. Weöres Sándor
Országos Gyermekszínjátszó Találkozó vármegyei fordulóján ezüst minősítést szerzett.
A rendezvény az AGÓRA Kulturális Központ, a Pannon Színitanoda és a Magyar
Drámapedagógiai Társaság szervezésében valósult meg. Vasárnap reggel 9-kor gyülekezett
az AGÓRÁBAN a nyolc résztvevő csoport. Az előadások sokszínűek voltak: Lázár Ervin, Örkény
István, Berg Judit és népmesei szövegek feldolgozásait is láttunk. A mi lelkes 6.-osaink egy
indiai népmese feldolgozásával indultak a megmérettetésen. A Bolond király című színdarab
eredetileg iskolai gálaműsorra készült Komáromi Sándor tanár úr rendezésében. Külön
érdeme az osztálynak, hogy ők voltak az egyedüliek, akik iskolai osztályként neveztek, és a
felkészülésük a heti 1 tanórás színház és dráma tantárgy keretében történt.
A zsűri az értékelésében elmondta, szinte csodának tartja, hogy egy 45 perces órából ezt
sikerült kihozni, és hogy fantasztikusan együtt voltak a gyerekek. Nagyon jó karaktereket
hoztak, és külön dicséret illeti a közös éneklésüket.

Bolond király

🇭🇺 Csodálatos Magyarország 🇭🇺

Fantasztikus időutazásra hívunk benneteket Magyarország jelenébe, múltjába és jövőjébe. A 21. század lehetővé teszi a magyar embereknek, hogy könnyedén túllépjenek hazájuk határain az Európai únió megerősödése és az online világ térhódítása által.

Emellett azonban nagyon fontosnak tartjuk, hogy a magyar diákoknak alapos és pontos ismeretei legyenek hazájukról.

Képzeletbeli utazásra invitálunk benneteket, amelyen az ország építészeti, kulturális és természeti nevezetességei mellett olyan érdekességekkel is megismerkedhettek, mint a hungarikumok, vagy a legízletesebb magyar gasztronómiai fogások.

👉 Részletek és jelentkezés:

sport plakát2

⚽ Mindent a sportról 🏆

Új egyfordulós projektversenyünk központi témája a sport. Már egészen kis kortól kulcsszerepet játszik a sport a kiegyensúlyozott élet megteremtésében.

Ezért fontos, hogy a gyerekek megismerkedjenek a sportban rejlő lehetőségekkel. Feladatainkon keresztül különböző sportágakat, híres sportolókat és olimpikonokat mutatunk be, valamint érdekes sporttal kapcsolatos rekordokat.

Kalandozunk a harcművészet és küzdősportok világába, valamint visszatekintünk néhány érdekességre az olimpiákkal kapcsolatban.

👉 Részletek és jelentkezés:

sport plakát